Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wicimicach odwiedziła ZSP Płoty

 

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wicimicach odwiedziła ZSP Płoty

Ostatni rok nauki w szkole podstawowej to nie tylko okres wytężonej pracy, ale również czas na dobry wybór szkoły ponadgimnazjalnej.

 

 

W ramach preorientacji zawodowej odwiedziła nas młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wicimicach. Nasi uczniowie zapoznali przybyłych gości z kierunkami nauczania naszej szkoły. Młodzież miała okazję uzyskać ciekawe i przydatne informacje o nauce w technikum zawodowym i specyfice pracy w zawodach takich jak: technik informatyk, technik żywienia i technik hotelarstwa. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak wyglądają pracownie zawodowe i na czym polega praktyczna nauka zawodu. Szczególne zainteresowanie wzbudziły praktyki zagraniczne i ciekawe oferty przyszłych miejsc pracy.

Myślimy, że oferta edukacyjna naszej szkoły jest bardzo atrakcyjna i trafiła w gusta jej przyszłych uczniów.